Капитанът и голмайстор на българския национален отбор Димитър Бербатов е поставен на 22-ро място в класацията "50-те най-добри трансфера в английския футбол" на електронното издание на вестник "Таймс". "Българският нападател не бе толктова скъп, когато смени Бундеслигата за "шпорите" миналото лято, но сега изглежда голямасделка, след като впечатли с играта си през първия му сезон въвВисшата лига. Днес е оценяван на 25 милиона паунда и привлича интереса на Манчестър Юнайтед и Челси", пише изданието. След Бербатов са футболисти като Уейн Рууни, Паоло Ди Канио, Брайън Робсън, Алън Шиърър и Рууд ван Нистелрой. Класацията оглавява Ерик Кантона, преминал в Манчестър Юнайтед от Лийдс през 1992 година срещу 1,2 милиона паунда. "Той дойде, вдигна си якичката и победи", пише Таймс за него. На второ място е Дикси Дийн, който Евертън купува от Транмиър през 1925 година за 3 000 паунда. Дийн е най-резултатният футболист в историята на английския футбол с 383 гола в 433 мача за Евертън и единственият нападател, вкарал 60 гола за един сезон. Трети е шотландецът Кени Далглиш, преминал от Селтик в Ливърпул за 440 000 паунда през 1977 година. Той не само успешно запълва празнината, оставена от Кевин Кийгън, но вкарва 31 гола още в първия сезон, включително победния във финала за Купата на европейските шампиони.Сред по-куриозните случаи са работещият в строителтвото Йън Райт, който преминал през 1985 година в Кристъл Палас от аматьорския Гринич Бороу срещу комплект щанги, както и Гари Палистър, който бил преотстъпен на Мидълзбро от Билингъм Таун през 1984 година срещу екип, чувал с топки и вратарска мрежа. Междувременно Димитър Бербатов отбеляза първия си гол през лятната подготовка на клубния си тим. Това стана при победата на Тотнъм с 2:1 в приятелска среща с Кайзер Чийфс, най-популярният клуб в ЮАР. В 61 минута, при резултат 1:1 Бербатов вкара победното попадение след подаване на новото попълнение в състава на "шпорите", Дарън Бент. Първият гол за Тотнъм бе дело на капитана Роби Кийн, открил резултата в 40 минута, а Бартлет от състава на домкините изравни в 10 минута на второто полувреме. Бербатов бе изключително активен и можеше да се разпише още в началото на мача след хубав удар с глава. До смяната си в 83 минута той се отличи и с много извеждащи пасове към своите съотборници.