Робин Сьодерлинг и Анди Родик, които са поставени под номер 1 и 2 в основната схема, ще се срещнат на утрешния финал на турнира в Бризбейн. Шведът Сьодерлинг записа 7 аса и 86 процента спечелени точки на първи сервис по време на полуфиналния си двубой с Радек Щепанек, който спечели с 6-3, 7-5 за час и 22 минути. Щепанек спечели титлата в Бризбейн през 2009 година и игра финал през 2010, но не успя да се противопостави на световния номер 5. Най-добрият американски тенисист Анди Родик загуби първия си сет през тази седмица при победата си над южноафриканеца Кевин Андерсън с 6-2, 4-6, 6-2. Родик записа впечатляващите 15 аса и 87 процента спечелени точки при игра на първи сервис. Той реализира пет пробива и допусна само един, но той му коства втория сет. Родик защитава титлата си в Бризбейн от миналата година, като на този турнир вече има 9 победи и нито една загуба. Сьодерлинг от своя страна ще измести Анди Мъри от четвъртото място в световната ранглиста, ако спечели утре титлата. /БГНЕС