Барселона загуби с 1:3 четвъртфиналния реванш срещу Бетис за Купата на Краля, който се игра на "Мануел Руис де Лопера". В първия двубой обаче каталунците записаха убедителна победа с 5:0, която успя да ги класира напред. На полуфинала футболистите на Пеп Гуардиола ще срещнат Алмерия, който по-рано днес изхвърли Депортиво Ла Коруня. Мачът започна изключително интересно и за по-малко от десет минути игра Бетис вече имаше два гола преднина. Още във втората минута домакините спечелиха пряк свободен удар отстрани на наказателното поле. Последва прострелно центриране, което мина между двама защитници и Хорхе Молина засече точно пред Пинто за 1:0. В 7-та минута отново Молина вкара, за да направи резултата 2:0. В 38-та минута звездата на Барселона Лионел Меси намали преднината на домакините, след като се разписа за 1:2. В 45-та минута обаче Арзу вкара за 3:1 в полза на Бетис. Меси имаше възможност още веднъж да се разпише във вратата на домакините, но в 54-та минута изпусна от дузпа. В оставащите до края минути играта бе равностойна, без много чисти положения. Най-доброто за Барса бе в 84-та минута, когато Адриано получи топката в наказателното поле и опита да поднесе на съотборник да вкара на празна мрежа, но защитник на Бетис се хвърли и изчисти в корнер. Така резултатът остана непроменен и въпреки загубата с 1:3, каталунците продължават на полуфинал срещу Алмерия. Спортни.бг