Едни от основните фаворити за титлата от "Аустрелиън Оупън" Роджър Федерер и Новак Джокович се класираха за четвъртфиналите на надпреварата, а същото стори и световната номер едно Каролин Возняцки при жените. Защитаващият титлата си Федерер стигна до последните осем след победа с 6-3, 3-6, 6-3, 6-2 над непоставения Томи Робредо от Испания. Така той изравни рекорда от 27 поредни четвъртфинала в турнири от Големия шлем. Следващият съперник на втория поставен ще бъде Анди Родик или отстранили Григор Димитров Станислас Вавринка. Джокович бе безпогрешен срещу Николас Алмагро и го победи с 6-3, 6-4, 6-0. Сърбинът мина лесно през противника си, оставайки на корта 104 минути. Сега Джокович, който спечели титлата тук преди три години ще играе с Томаш Бердих. Возняцки пък нямаше особени проблеми срещу непоставената латвийка Анастасия Севастова и я победи с 6-3, 6-4. Световната номер едно игра солиден тенис и спечели четвърти пореден мач в два сета. Возняцки разчиташе повече на грешки на противничката си, докато гледаше самата тя да не допуска такива. Датчанката ще срещне на четвъртфинал Светлана Кузнецова или Франческа Скиавоне. /БГНЕС