Отборът на Милан отмъсти на Чезена за загубата с 0:2 във втория кръг на първенството, след като се наложи с 2:0 в домакинството си от 21-ия кръг в Серия "А". "Росонерите" тотално надиграха своя съперник и изпуснаха куп положения пред неговата врата, но в крайна сметка взеха трите точки след автогол на Масимилиано Пелегрино в 45-ата минута и попадение на Ибрахимович в 90-ата минута. Това обаче бе напълно достатъчно на домакините отново да се откъснат на върха в класирането с 4 точки повече от втория Наполи и с 6 пред третия Рома. В момента Милан води в класирането с актив от 44 точки, докато Чезена вече се намира в зоната на изпадащите на 18-а позиция с 19 точки. В другите срещи от вечерта, отборът на Наполи победи като гост Бари с 2:0. Есекиел Лавеци откри резултата за Наполи в 38-ата минута, а Едисон Кавани затвърди успеха с 14-о попадение за сезона три минути преди края. Така Наполи измести от втората позиция тима на Рома, който се бе настанил там за 24 часа след победата над Каляри с 3:0 снощи. Рома обаче остава трети във временното класиране, след като другият римски отбор Лацио допусна изненадваща загуба с 1:3 при гостуването на закъсалия финансово отбор на Болоня. Лацио поведе с гол на Серджо Флокари в 5-ата минута, но още до почивката Болоня обърна резултата с попадения на Гастон Рамирес и Марко Ди Вайо. В 86-ата минута главният съдия изгони Анри Хименес от Болоня и Андре Диас от Лацио, а в самия край капитанът Марко Ди Вайо затвърди победата на Болоня с втория си гол в мача. Ювентус се изравни с Интер на петото място след нулево равенство при гостуването на Сампдория. По-рано днес, Интер допусна първа загуба под ръководството на старши треньора Леонардо след поражение с 1:3 срещу Удинезе. Интер имаше 5 поредни победи във всички турнири, откакто Леонардо пое кормилото на тима преди месец на мястото на Рафаел Бенитес. Гостите от Милано поведоха в резултата чрез Деян Станкович в 16-ата минута, но домакините обърнаха мача с два бързи гола за 4 минути. Кристиан Сапата изравни в 21-ата минута с мощен удар, а голмайсторът на Серия "А" Антонио Ди Натале изведе Удинезе напред в 25-ата от пряк свободен удар. В средата на второто полувреме Маурицио Домици отбеляза трети гол за тима от Удинезе и реши мача. Sportni.bg