Световният номер 1 Рафаел Надал победи хърватина Марин Чилич с 6-2, 6-4, 6-3 за 2 часа и 31 минути и се класира за четвъртфиналите на първия за годината турнир от Големия шлем - "Аустрелиън Оупън". Надал показа много стабилна игра по всички показатели, но най-вече на своя сервис, като не допусна нито един пробив в целия двубой. Испанецът записа 73 процента вкаран първи сервис и показа невероятна успеваемост на мрежата, печелейки 16 точки от 17 излизания. На четвъртфинала Надал ще се изправи срещу своя сънародник Давид Ферер, който се справи с канадеца от черногорски произход Милош Раонич в четири сета - 4-6, 6-2, 6-3, 6-4. Поставеният под номер 7 в основната схема бе изключително стабилен, като записа едва 10 непредизвикани в целия мач, продължил 2 часа и 36 минути. Ферер все още няма загуба през 2011 година, след като спечели титлата в Оукланд в началото на месеца, но има негативен баланс от мачовете си с Надал - едва три победи от 14 изиграни мача. /БГНЕС