Димитър Бербатов донесе победата на Манчестър Юнайтед след зрелищен обрат с 3:2 срещу новака в английската Висша лига Блекпул. В отложен мач от 16-ия кръг на Премиършип възпитаниците на сър Алекс Фъргюсън изненадващо губеха с 0:2, а головете на Каткарт в 15-та минута и Кембъл в 43-та пратиха в екстаз феновете на "мандарините" на стадион "Блумфийлд Роуд". "Червените дяволи" обаче не спряха да се борят за обрат, който дойде благодарение на Димитър Бербатов. Българският нападател се разписа първо в 72-та, а в последствие отбеляза и феноменален гол в 88-та, с което донесе победата на своя отбор и вкара своето 19-то попадение във Висшата лига. Мачът започна равностойно, но още в 15-та минута съдбата се обърна на страната на домакините. Юношата на Манчестър Юнайтед Крейг Каткарт бе оставен непокрит и след перфектно центриране от корнер на Чарли Адам, успя да засече топката с глава и да я прати във вратата на Ван дер Саар за 1:0. Десет минути по-късно резултатът можеше да се удвои, след като ново центриране на Чарли Адам попадна на гърба на Неманя Видич. Хърватинът неволно прати кълбото към вратата на "червените дяволи", но Ван дер Саар бе на мястото си и не допусна автогол в своята врата. До края на полувремето възпитаниците на сър Алекс не успяха да създадат почти никаква реална опасност и единственото спасяване за Ричард Кингсън бе в 34-та минута, когато Дарън Гибсън пробва от далечно разстояние да пробие мрежата на домакините. Вместо това обаче, в 43-та минута по абсолютно идентичен на първия гол начин, Адам отново центрира от корнер, а Ди Джей Кембъл се извиси над всички и с глава удвои преднината на своя тим. Второто полувреме започна много силно за Манчестър Юнайтед, които започнаха да организират сериозни атаки и да застрашават все по-често вратата на домакините. Още в 48-ата минута Нани имаше възможност да стреля от добра позиция, но вратаря спаси. След това и Пол Скоулс и Райън Гигс имаха чудесни възможности, но отново не успяха да пратят кълбото в мрежата. В 72-та минута след подаване на Флетчър Димитър Бербатов успя отблизо да вкара 18-то си попадение във Висшата лига и да намали на 2:1. Устремът на "червените дяволи" през това полувреме продължи и само две минути по-късно след прекрасен пас на Райън Гигс, Хавиер Ернандес се разписа за 2:2. В самия край на редовното време, в 88-та минута, Бербатов с феноменален удар успя да преодолее Кингсън и вкара за 3:2. Краят на зрелищния сблъсък се виждаше, но главният арбитър даде 10-минутно продължение, в което атаките и към двете врати не спряха. Въпреки опасните възможности за двата тима повече попадения не паднаха и Юнайтед продължи безгрешната си серия от победи от началото на сезона. Астън Вила пък успя да спечели много важна победа с 2:1 при гостуването си на Уигън в отложен мач от 18-я кръг на Премиършип. Българският национал Стилиян Петров бе оставен на резервната скамейка, но се появи в игра в 57-та минута на мястото на Жан Макун. В 50-та минута Габриел Агбонлахор се възползва от грешка в отбраната на Уигън и вкара за 0:1. Гостите получиха право да изпълнят дузпа в 61-та минута, която бе реализирана от Ашли Йънг. Почетното попадение за падна в 80-та минута и бе дело на Джеймс МакКартни. След тази победа Астън Вила вече се намира на тринадесето място с актив от 28 точки, а Уигън остана в зоната на изпадащите с 22 точки. Sportni.bg