Реал Мадрид спечели първия полуфинал в турнира за Купата на Испания с минималното 1:0 срещу Севиля като гост. Старши треньорът на Реал Мадрид Жозе Моуриньо изпълзва нова схема на игра 4-3-3, като в халфовата линия действаха Чаби Алонсо, Кедира и Ласана Диара, а в се подвизаваха Кристиано Роналдо, Бензема и Йозил. Домакините започнаха добре мача и още в 3-ата минута Ескюде можеше да вкара, но ударът му мина встрани от вратата на Икер Касияс. В 12-ата минута съдията на мача Алберто Ундиано Майенко спести минимум жълт картон на Ласана Диара, който влезе изключително грубо в краката на Серхио Санчес, който получи контузия в сблъсъка и беше заменен принудително. Реал Мадрид откри резултата в 16-ата минута, когато Карим Бензема напредна отдясно, след което премина през двама защитници на Севиля и прати топката покрай Андрес Палоп за 0:1. В даденото от съдията продължение на първото полувреме Луиш Фабиано излъга Икер Касияс и топката мина гол линията, когато Раул Албиол успя да я избие, но съдията Майенко не видя това и не зачете попадението. През второто полувреме играчите на Моуриньо създадоха повечето опасни положения на "Рамон Санчес Писхуан", а домакините разчитаха на центрирания към Кануте и Фабиано. В 73-ата минута Рамос стреля акробатично със задна ножица, но топката мина над напречната греда на вратата на Севиля. Шест минути по-късно гостите направиха невероятен пропуск, след като Роналдо остана сам срещу Палоп, но не успя да го преодолее, тъй като вратарят в последния момент докосна топката, но тя остана във владение на португалеца, който бе затворен от Алексис и върна към Йозил, който тотално разочарова и успя да спечели само корнер. Севиля можеше да вкара изравнителен гол три минути преди края на срещата чрез Негредо, но той пропусна. След последния съдийски сигнал Икер Касияс бе ударен с бутилка, която бе хвърлена от феновете на Севиля, но вратарят на Реал Мадрид напусна терена без никакви проблеми. Така Реал Мадрид се приближи до финала за купата на Краля, като има добър аванс преди мача реванш, който е след седмица на стадион "Сантяго Бернабеу". Sportni.bg