Отборът на Барселона спечели гостуването си на Еркулес с 3:0 и записа 15-та поредна победа в испанската Ла Лига. По този начин каталунците изравниха рекорда на Реал Мадрид за най-много поредни победи в първенството, поставен през сезон 1960/61. Новаците в Ла Лига Еркулес нанесоха единствената загуба на Барселона от началото на сезона в първия двубой между двата тима на "Ноу Камп", но не можаха отново да се противопоставят на именитите си съперници. Педро откри резултата в полза на гостите две минути преди почивката, а в самия край на мача Лионел Меси добави нови два гола и оформи класическия резултат. По този начин отборът на Барселона събра 58 точки след 21 изиграни мача и води със 7 точки пред Реал Мадрид, преди днешното гостуване на столичани на Осасуна. Останалите резултати: Леванте - Хетафе 2:0, Малага - Сарагоса 1:2, Майорка - Спортинг Хихон 0:4, Реал Сосиедад - Алмерия 2:0, Депортиво - Севиля 3:3. БГНЕС