Барселона записа рекордна 16-та победа в Ла Лига, побеждавайки у дома Атлетико Мадрид с 3:0 след хеттрик на Лионел Меси. Историческият успех изпрати Барса на 10 точки пред втория в класирането Реал Мадрид преди мача на "белия балет" с Реал Сосиедад. Меси реши двубоя с два гола през първата част и добави още един през второто полувреме. Поредицата от победи на Барса пък подобри рекорд на Реал Мадрид отпреди 50 години. Момчетата на Пеп Гуардиола са вкарали 60 гола и са допуснали само 6 в печелившата поредица. Тя е и 10-ата най-дълга в европейската история. Меси пък вече има 40 гола в 33 двубоя във всички турнири, а с 24 попадения в лигата изпревари с 2 попадения Кристиано Роналдо при стрелците в Испания. Със 167 гола за Барса във всички турнири, Меси пък вече е четвърти във вечната ранглиста на голмайсторите на каталунците, изоставайки от Сесар Родригес (235), Ласло Кубала (196) и Хосеп Самитиер (178). В друг мач от Ла Лига, Леванте нанесе първа загуба на Виляреал у дома, надигравайки го с 1:0, докато Атлетик Билбао разби с 3:0 Спортинг Хихон, за да излезе пети пред Еспаньол, който загуби с 2:3 от Алмерия. /БГНЕС