Най-добрата българска шахматистка Антоанета Стефанова постигна 4-та победа на Европейското първенство по шахмат в германския град Дрезден, след като в 6-ия кръг от надпреварата тя сломи рускинята Евгения Овод. След този си успех българката, която е бивша световна и европейска шампионка, има актив от 4,5 точки и дели 5-17 място във временното класиране на състезанието. Иначе Сетафнова е фаворит за първото място при жените, като има най-висок коефициент ЕЛО сред тях - 2483 точки. Засега обаче водачка е Татяна Косинцева (Русия) с 6 точки от 6 победи. В 7-ия кръг от надпреварата Антоанета Стефанова ще играе с белите фигури срещу Тан Транг Хоанг (Унгария) с ЕЛО 2470 и 5 точки в актива си до момента на това европейско първенство. При мъжете секундантът на Веселин Топалов, Иван Чепаринов и Кирил Георгиев имат по 4,5 точки актив и делят 6-36-то място във временното класиране. На европейското първенство за мъже в Дрезден играят 403 шахматисти.