В дербито на 27-ия кръг на Висшата лига отборът на Манчестър Юнайтед надигра Сити с 2:1. Головете за успеха вкараха Нани и Рууни, а за "гражданите" точен беше Давид Силва. По този начин "червените дяволи" запазиха първото място в класирането с актив от 57 точки. Българският нападател Димитър Бербатов остана на пейката до 67-ата минута, когато замени Андерсон. Противно на очакванията "гражданите" заиграха по-активно и още в 5-ата минута Карлос Тевес намери Давид Силва, испанецът стреля, но кълбото мина встрани от гредата на вратата на Едвин ван дер Сар. Пет минути по-късно Юнайтед отвърна с удар на Нани преминал над вратата. Следващите минути не предложиха някаква интрига, за да се стигне до 34-ата минута и ударът на Флетчър попаднал в ръщете на Джо Харт. Полувремето вървеше към нулево равенство, когато в 41-ата минута Гигс асистира на Луиш Нани, който преодоля съпротивата на Сабалета и прониза безпомощния Харт за 1:0. През втората част Манчини пусна в игра Един Дзеко и Райт-Филипс на местата на Коларов и Милнър, което освежи атаките на Сити. Така в 65-ата минута, атака започната от Райт-Филипс, премина през Дзеко и беше завършена от Давид Силва, който с гърба си възстанови равенството. В следващата минута на терена се появи и българският нападател Димитър Бербатов заменил Андерсон. Ключовият момент в мача дойде в 78-ата минута, когато Луиш Нани центрира от фланга и с великолепна задна ножица Уейн Рууни остави вратаря Харт на едно място, бележейки за 2:1. До края на срещата не се случи нищо запомнящо се и Юнайтед спечели 53-ата си победа над градския съперник. Спортни.бг