Отборът на Тотнъм продължава отличното си представяне при дебюта си в Шампионската лига, като тази вечер победи Милан с минималното 1:0 в първа 1/8-финална среща. Двубоят започна по-добре за гостите от Англия, които веднага започнаха да атакуват и още в първата минута се стигна до интересна ситуация пред вратата на "росонерите". При една от атаките на "шпорите" остана съмнение за игра с ръка на Алесандро Неста в наказателното поле, но не последва никаква реакция от страна на съдиите. В 17-ата минута вратарят на Милан Кристиан Абиати получи доста сериозна контузия в главата и едва успя да се изправи на краката си, което наложи да бъде сменен от Марко Амелия. В 21-ата минута Златан Ибрахимович нахлу в наказателното поле отляво и центрира остро, но Еурелио Гомеш се намеси и предотврати опасността. В 32-ата минута шведският национал опита късмета си с изстрел директно от пряк свободен удар, но прати топката доста встрани от целта. Три минути преди края на първото полувреме Рафаел ван дер Ваарт стреля от сериозна дистанция и само отличната намеса на Марко Амелия предотврати гола. Като цяло през първата част липсваха сто процентовите голови положения пред двете врати, като битката се водеше предимно в средата на терена и двете единайсеторки се оттеглиха на почивката при резултат 0:0. Четири минути след подновяването на играта великолепен удар на Ван дер Ваарт от дъгата пред наказателното поле едва не откри резултата в полза на гостите от Лондон, но коженото кълбо профуча встрани от вратата на Милан. В ответната атака добра възможност се откри и пред "росонерите", след като Гатузо центрира за Йепес, който стреля към вратата, но Гомеш показа високата си класа за пореден път и опази мрежата си. В 57-ата минута Матио Фламини фаулира много грубо Ведран Чорлука, но получи само жълт картон, което вбеси играчите на Тотнъм, но все пак те успяха да запазят хладнокръвие. Минута по-късно апалянковците станаха свидетели на изключително грозна проява от страна на Дженаро Гатузо, който си позволи да изблъска помощника на Хари Реднап Джо Джордан. Трябваше страничния съдия да дръпне Гатузо настрани, но и този път главния рефер, французинът Стефан Ланоа не реагира по никакъв начин. В следващите минути "росонерите" организираха непрекъснато атаки, които обаче не водеха до желания от тях резултат. Десет минути преди края на редовното време гол на "Сан Сиро" падна, но в ответната врата. Аарън Ленън започна скоростна контраатака за Тотнъм, като пое топката в половината на своя тим и пробяга цялото разстояние до наказателното поле на домакините, където асистира на Питър Крауч. За двуметровия нападател на "шпорите" остана само да прати топката в мрежата зад Марко Амелия и той го направи - 0:1. В даденото от съдията продължение на двубоя Ибрахимович успя да се разпише, но попадението му бе отменено, защото е извършил нарушение в нападение. В крайна сметка единствения гол в мача се оказа този на Питър Крауч и Тотнъм се поздрави с крайния успех. Sportni.bg