Цветана Пиронкова измъчи максимално Светлана Кузнецова, но в крайна сметка загуби от 23-ата в света рускиня в двубой от втори кръг на силния тенис турнир в Дубай с награден фонд 2,050 млн. долара. Първата ракета на България загуби срещата със 7-5, 2-6, 4-6, като успя да вземе сет на Кузнецова за първи път от три срещи помежду им. Пиронкова спечели заслужено първия сет, след което Кузнецова имаше надмощие във втората част и изравни резултата. Третият сет също започна добре за рускинята, която поведе с 3-0, след което Пиронкова се разигра и изравни резултата. След това обаче, тя допусна фатален пробив за 3-4. При 5-4 в полза на Кузнецова, Цвети пропиля две възможности за пробив, а съперничката й пък се възползва от втория си мачбол в срещата и сложи край на спора след два часа и 30 минути игра. Пиронкова досега имаше две загуби от Кузнецова - във Варшава през 2006 г. и на Аустрелиън Оупън две години по-късно. За участието си в първи кръг българката ще получи 10 575 долара и 70 точки за световната ранглиста. /БГНЕС