Отборът на Порто постигна ценна победа над испанския Севиля с 2:1 като гост на стадион "Рамон Санчес Писхуан" в първи мач от 1/16-финалите на Лига Европа. През първото полувреме двата отбора разчитаха най-вече на далечни изстрели, които бяха спасени без много затруднения от двамата вратари Андрес Палоп на домакините и Елтон на гостите. Испанците дори стигнаха до попадение, което беше отменено заради спорна засада на Луиш Фабиано. През втората част зрителите видяха три гола. Първо в 58-ата минута Роландо даде преднина на "драконите", след като успя да засече топката след пас на Хълк. Попадението беше от засада, но тоба не беше забелязано от съдиите и голът беше зачетен. Седем минути след това Ракитич намери Кануте, който с глава изравни резултата. В 74-ата минута Хълк с мощен шут имаше шанс да даде нов аванс на гостите, но Палоп изби в корнер. Три минути по-късно Кануте също имаше уникален шанс, но отигра доста левашки ситуацията на три метра от вратата. Така дойде 85-ата минута, в която Фреди Гуарин с десния крак донесе успеха на Порто. Английският Ливърпул не успя да победи Спарта Прага и стигна само до равенство 0:0 в първия мач между двата отбора от 1/16-финалите на турнира Лига Европа. Двубоят в чешката столица започна доста равностойно. Постепенно гостите от Ливърпул овладяха центъра на терена, но трудно успяваха да стигат до опасни положения пред вратата на Спарта. В 29-ата минута на мача Раул Мейрелеш можеше да открие резултата, но ударът му профуча покрай вратата. Давид Нгог, който на няколко пъти застрашаваше вратата, пазена от Блажек, можеше да вкара за "мърсисайдци" и да открие резултата, но и той не успя да се разпише, пращайки топката високо над вратата от чиста позиция. След почивката двубоят продължи да се развива по същия начин, както през първата част, а двата отбора така и не успяха да намерят път към вратите на противника. В 86-ата минута Камил Вачек се оказа на добра позиция в наказателното поле и отправи удар, който обаче беше неточен. ВЕсти.бг