Григор Димитров победи лесно южноафриканеца Рик де Вьост с 6-1, 7-6 в мач от втория финален кръг на квалификациите на турнира в Дубай с награден фонд $1,619,500. Българският тенисист надделя над 30-годишният си опонент само за 1 час и 17 минути и след триумфа си успя да влезе в основната схема на турнира. В първия сет Гришо проби във четвъртия гейм и поведе с 3:1 над опонента си, след което не му даде повече възможност до края на сета. След като взе първия сет само за около 20 минути, Григор започна втория доста оспорвано като не успя да пробие сервиса на опонента си. В крайна сметка обаче хасковлията се представи на ниво и взе мача. Все още не е ясно, с кого ще играе Гришо в следващия си двубой, тъй като основната схема все още не е публикувана. /БГНЕС