Лукойл Академик загуби гостуването си на руския Спартак (Санкт Петербург) с 80:86 в петия си мач от група "I" на втората фаза на EuroChallenge. "Студентите" бяха на крачка от пълен обрат, след като в третата четвърт свалиха разлика от 11 точки и поведоха със 7 точки. В последните минути обаче силите на българските шампиони не стигнаха и домакините спечелиха срещата. Най-резултатен за Лукойл Академик беше Доминик Джеймс с 18 точки, 5 асистенции и 3 борби, а Дамян Стояновски и Девин Грийн вкараха по 10 при загубата на българския първенец. Патрик Бевърли наниза 16 точки, овладя 8 борби и направи 4 асистенции, Антон Понкрашов и Хенри Домеркант вкараха по 12 точки, а бившият играч на Лукойл Перо Антич завърши с 10 точки, 8 борби и 4 асистенции за успеха. /БГНЕС