Отборът на Челси спечели с 2:0 гостуването си на ФК Копенхаген в първия мач между двата тима от осминафиналите на Шампионската лига, докато Реал Мадрид не успя да задържи преднината си пред Лион и допусна равенство 1:1. Челси представи добра игра на стадион "Паркен", а двата гола реализира Никола Анелка (17, 54), въпреки че струващият 81 милиона долара Фернандо Торес не успя да се разпише и в третия си мач за новия си тим. Победата намали напрежението върху мениджъра Карло Анчелоти, след като тимът падна до петото място във Висшата лига, а в събота отпадна от ФА Къп заради загуба след дузпи от Евертън. Реал Мадрид пък за седми пореден път не успя да победи Лион в Шампионската лига и вече пет години няма успех срещу французите след равенство 1:1. Бившата звезда на домакините Карим Бензема влезе в игра в 64-та минута на мястото на Емануел Адебайор и се разписа само минута по-късно. Преди това Реал можеше да поведе, но два удара в гредата, на Кристиано Роналдо и Серхио Рамос, оставиха резултата 0:0. Лион пък се възползва от пропуснатите положения от Реал и в 83-та минута Гомис изравни резултата. Реваншите са на 16 март. /БГНЕС