Австриецът Марио Мат от Австрия спечели старта за Световната купа в слалома, който се проведе в българския зимен център Банско, предаде репортер на БГНЕС. Зад Мат, който спечели и първия манш на състезанието сутринта, остана друг австриец, Райнфрид Хербст, втори и след сутрешния старт. Роденият през 1969 година двукратен световен шампион Мат записа общо време от 1:50:35 минути за победата, но пропиля сериозната си преднина от първия манш и в крайна сметка остана на само 0.04 стотни пред Хербст. Трети се нареди световният шампион в слалома от Гармиш-Партенкирхен Жан-Баптист Гранж, който вчера падна в суперкомбинацията, която се проведе отново в Банско и не успя да завърши. Третият след първия манш днес Андре Мирер от Швейцария пък пропусна врата и в крайна сметка също не бе сред завършилите. Лидерът в генералното класиране за малката купа в дисциплината Ивица Костелич пък отпадна още в първия манш и така не успя да си гарантира спечелването на глобуса. Победителят от вчерашната суперкомбинация Кристоф Инерхофер пък взе решение да не участва в днешния старт заради преумора. Сред първата 30-ца нямаше български участници. Иначе триумфа на Мат видяха легендата в ските Алберто Томба, бившата футболна звезда Христо Стоичков и спортният министър Свилен Нейков. Времето е добро и настроението в Банско продължава да бъде високо. Следва награждаване на призьорите. /БГНЕС