Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на "чалънджъра" във френския град Шербур с награден фонд 42 500 евро, след като победи Иво Минар от Чехия със 7-6 (7/5), 6-2. Двамата тенисисти си размениха по един пробив в началото на първия сет, но след това играта вървеше гейм за гейм, така че се стигна до тайбрек. При 5-5 в него, хасковлията направи мини пробив, възползва се от първия си сетбол и спечели частта след 7-5 в тайбрека. Българският тенисист показа много по-добра игра през втората част, спечели сета с 6-2 и взе крайния успех за един час и 24 минути. Димитров ще играе за място на полуфиналите с победителя от мача между осмия в схемата Стефан Боли от Швейцария и Марк Жикел от Франция. За класирането си в Топ 8 на турнира, българският тенисист спечели 1 245 евро от наградния фонд и взе 17 точки за ранглистата на ATP. /БГНЕС