Реал Мадрид победи Малага със 7:0 на "Сантяго Бернабеу" в мач от междинния 26-и кръг на Примера Дивисион. Кристиано Роналдо вкара хетрик, с което изравни Лео Меси в голмайсторската листа, но в последните минути напусна заради контузия. В началната фаза гостите от Малага се държаха повече от прилично и дори можеха да открият при някоя от контраатаките си. Карим Бензема откри в 27-ата минута, след като засече с външната част на ходилото си центриране от фаул. Интригата изчезна в 35-ата минута, когато Анхел Ди Мария пое топката от центъра и още оттам надбяга цялата защита на съперника. Останал очи в очи с вратаря Вилфред Кабайеро за Ди Мария не бе трудно да пусне топката покрай плонжа му и да я прати в мрежата за 2:0. Малко преди края на честта се разписа и Марсело, който с шут от ждроб разстреля Кабайеро. При резултат 3:0 завърши първото полувреме, но второто се превърна в кошмар за тима на Малага, който е воден от бишвия наставник на Реал Мануел Пелегрини. В 51-ата минута Кристиaно Роналдо вкара първия си гол в двубоя, след като необезпокояван овладя топката в наказателното, нагласи я на левия си крак и миг по-късно я вкара във вратата. Десетина минути по-късно Бензема засече с глава центриране на Марсело и с глава от близо покачи на 5:0. Малага остана с човек по-малко в 66-ата минута, след като Маноло Гаспар направи дузпа и получи втори жълт картон за игра с ръка в наказателното поле. Точен от бялата точка бе Роналдо две минути по-късно. Гостите останаха с девет души на терена, след като Серхио Кала се контузи, а Пелегрини вече бе извършил трите си смени. Крайното 7:0 оформи Роналдо в 77-ата минута с лесен гол от два-три метра. При попадението обаче португалецът се контузи и също като Кала напусна терена без смяна. ДО края двубоят се доигра в тренировъчно темпо, а реферът свири край точно пет секунди след изтичане на редовното време. Вести.бг