Столичният ЦСКА победи с 4:0 като гост Черноморец Бургас в мач от 17-ия кръг на "А" група и зае временно второто място в класирането с актив от 32 точки, колкото има и Левски. Головете за успеха вкараха Мишел Платини и Спас Делев (по два). В 17-ата минута Борис Галчев с отличен пас изведе бразилеца Мишел Платини, който майсторски прехвърли вратаря на домакините Паскал Борел и откри резултата - 1:0 за ЦСКА. Седем минути по-късно последва подобна комбинация, но този път бразилецът Маркиньос с отлично подаване изведе Спас Делев и той майсторски стреля край Борел - 2:0 за ЦСКА. През втората част ЦСКА продължи да доминира на терена. В 57-ата минута бразилецът Мишел Платини отбеляза втория си гол в мача и потвърди отличната си форма, в която се намира от началото на пролетния полусезон. Платини изпълни пряк свободен удар, топката рикошира от стената на Черноморец и Паскал Борел отново беше безпомощен - 3:0 за ЦСКА. В 85-ата минута Спас Делев се възползва от груба грешка на защитата на черноморци и от непосредствена близост вкара втория си гол в мача, с който оформи крайния резултат - 4:0 за ЦСКА. Домакините съумяха да застрашат Караджов в края на срещата, когато ударът на Андонов беше спасен с вещина от стража на гостите от София. В 72-ата минута на мача в отбора на ЦСКА се появи бившият национал и шампион с ЦСКА през 2005 година Емил Гъргоров, който отново се появи с червената фланелка. Спортни.бг