Григор Димитров се класира на финала на турнира от сериите "Чалънджър" във френския град Шербур с награден фонд 42 500 евро и гостоприемство. Поставеният под номер 1 Димитров победи с 6:3, 6:0 представителя на домакините Стефан Робер само за 67 минути. След размяна на ранни пробиви 78-ият в ранглистата на АТП българин поведе с 5:2, което се оказа достатъчно за спечелването на първия сет. Във втората част Димитров доминираше изцяло. Той не даде дори гейм на бившия номер 61 в света, за да триумфира. Българинът си осигури 55 точки за световната ранглиста и 3600 евро от наградния фонд. На финала хасковлията ще се изправи срещу номер 2 в схемата - французина Никола Маю, който се наложи с 4:6, 6:4, 6:3 над словака Карол Бек в другия полуфинал. Маю е на 29 години и е 83-ти в света в момента. Той е висок 190 см е тежи 80 кг. В кариерата си роденият в Анже тенисист няма турнирни победи и е заработил 2280557 долара от наградни фондове. Двамата са се срещали два пъти досега, като имат по една победа. Димитров печели първия мач помежду им в Истанбул през 2009 година с 4:6, 7:6(1), 7:6(4), а през миналия сезон Маю се реваншира в Орлеан с 2:6, 7:6(6), 7:6(4). Така третият сблъсък между Маю и най-добрия български тенисист ще бъде в неделя на финала на турнира от сериите "Чалънджър" в Шербур. Спортни.бг