Барселона дръпна с 10 точки на втория в класирането в Ла Лига Реал Мадрид след победа с 1:0 над Сарагоса в събота. Сейду Кейта бе необичайният герой на "Камп Ноу", вкарвайки едва втория си гол за сезона. Той се разписа малко преди края на първата част, за да донесе четвърта поредна победа в лигата за каталунците. Пеп Гуардиола пък бе спокоен от обикновеното край страничната лига, тъй като все още изпитва проблеми в гърба, които го вкараха в болница в четвъртък. Реал Мадрид ще има шанс да намали разликата на седем точки ако победи Расинг Сантандер днес. Надеждите на Виляреал за класиране в Топ 3 пък получиха удар след загуба с 1:3 от Атлетико Мадрид. Хосе Антонио Рейес изведе Атлетико напред още в 5-та минута след красив фалцов удар, но Джузепе Роси изравни в 33-та минута. Атлетико отвърна след почивката с два гола на южноамериканците Серхио Агуеро (69) и Диего Форлан (72). Пабло Ернандес пък вкара по един гол в двете полувремена, за да донесе успеха на Валенсия над Майорка с 2:1 и да остави "прилепите" на третата позиция в таблицата. /БГНЕС