Холандският нападател на Ливърпул Дирк Кайт отбеляза трите попадения, с които неговия тим спечели днешното домакинство на Манчестър Юнайтед с 3:1 в дербито на Висшата лига. Българският нападател на гостите Димитър Бербатов, който се завърна в стартовия състав на своя тим за срещата на "Анфийлд", даде всичко от себе си, но не можа да помогне на "червените дяволи" да се представят по-добре в това важно гостуване. Той все пак удари греда през първото полувреме, а през втората част негов удар бе изчистен от голлинията на домакините. Лидерите в класирането на Висшата лига на Англия започнаха с Уес Браун и Крис Смолинг в отбрана, тъй като Неманя Видич бе наказан, а Рио Фърдинанд лекуваше травма. Ливърпул обаче поведе в 34-та минута, когато Луис Суарес навърза цялата отбрана на гостите в наказателното поле на Юнайтед и пусна към Кайт, който отблизо се разписа за 1:0. Кайт направи 2:0 в 39-та минута, а в самия край на първото полувреме Джейми Карагър трябваше да бъде изгонен за изключително опасно влизане в краката на Нани, но бранителят видя само жълтия цвят. Кайт все пак оформи своя хеттрик в 65-та минута, когато направи добавка след опасен изстрел на Луис Суарес от фаул пред наказателното поле на Юнайтед. Бербатов все пак подаде към Райън Гигс, който центрира към Хавиер Ернандес и в продължението на мача мексиканският национал оформи крайното 3:1. В крайна сметка, Ливърпул победи Манчестър Юнайтед, но тимът на сър Алекс Фъргюсън продължава да води в класирането с три точки пред Арсенал, който се издъни вчера срещу Съндърланд. "Червените дяволи" са с актив от 60 точки, Арсенал е втори с 57 точки, но има и мач по-малко. /БГНЕС