Поставеният под номер едно в основната схема Григор Димитров спечели "чалънджъра" във френския град Шербур с награден фонд 42 500 евро, след като победи французина Никола Маю във финала с 6-2, 7-6 (7/4). Първата ракета на България и неговия съперник, който е 83-ти ранглистата на АТР, започнаха равностойно битката за титлата, но при резултат 3-2, хасковлията направи пробив и поведе с 4-2. Българинът спечели следващото си подаване, направи още един пробив и взе първия сет с 6-2 само за 25 минути. Вторият сет започна доста драматично, след като двамата състезатели направиха по един пробив. Маю направи още един за 1-2 и спечели своето подаване за 1-3. Гришо обаче спечели следващия гейм и направи пробив за 3-3. При 4-3 за хасковлията се стигна до драматично разиграване за осмия гейм, но резултатът все пак стана 4-4. Българинът обаче спечели сета след 7-4 в тайбрека, а с това затвори и мача за един час и 48 минути. Победата във финалната среща донесе на Димитров 6 150 евро от наградния фонд и още 35 точки за класацията на ATP, с което българинът ще запише ново историческо класиране в световната ранглиста. /БГНЕС