Отборът на Реал Мадрид победи Расинг Сантандер като гост с 3:1 в мач от 27-ми кръг на Ла Лига и намали преднината на лидера в класирането Барселона на 7 точки. Мадридският отбор водеше с два гола още преди да е изминал половин час от двубоя, като по веднъж се разписаха нападателите Емануел Адебайор и Карим Бензема. Домакините имаха възможност да намалят резултата в 53-та минута, но Пинийос пропусна да вкара дузпа. Футболистите на Расинг все пак стигнаха до гол, като негов автор бе Бакърчиоглу в 70-та минута. Само пет по-късно Бензема осигури победата на Реал с второто си попадение в мача, оформяйки крайното 3:1. Малко преди края на двубоя Адебайор също изпусна дузпа. Тимът на Расинг е на 13-то място в класирането с 30 спечелени точки. /БГНЕС