Челси победи като гост Блекпул с 3:1 в мач от английската Висша Лига, играл се на стадион "Блумфийлд роуд" пред 15 хил. зрители. С основен принос за победата на Челси бяха най-опитните в отбора - Джон Тери и Франк Лампард. Първият откри резултата в 20-ата минута при асистенция на втория. В 63-тата минута Лампард удвои от дузпа, а 3 минути по-късно направи резултата класически, възползвайки се от пас на Саломон Калу. Въпреки старанието си домакините от Блекпул не можаха да окажат сериозна съпротива на видимо по-класния си съперник. Пет минути преди последния съдийски сигнал те все пак успяха да отбележат почетно попадение чрез Пънчън, реализирал след пас на Бийти. След този мач положението на Блепкул доста се утежни - тимът е вече само на точка от зоната на изпадащите. В същото време със спечелените 3 т. Челси съхрани шансовете си за шампионската титла. Момчетата на Карло Анчелоти са четвърти във временното класиране с актив от 51 т. - на 2 т. от третия Манчестър Сити, като Гражданите обаче имат мач в повече. Таблицата продължава да се оглавява от Манчестър Юнайтед с 60 т., следван от Арсенал с 57 т., като Артилеристите са с мач по-малко. /БГНЕС