Португалският Брага продължава с доброто си представяне в евротурнирите този сезон. Тимът на бившата звезда на Порто Домингош този път се справи с английския гранд Ливърпул с 1:0 на своя стадион. Така с този резултат беше сложен край на добрата серия на мърсисайдци в евротурнирите. Преди срещата с Брага те имаха 13 поредни мача без поражение. От тях 12 бяха през тази кампания. Единственото попадение в този мач падна след изпълнение на дузпа. Алан беше точен за домакините в 17-ата минута. Брага показа изключително добра игра, особено през първата част. Португалците неутрализираха звездите на "червените" и взеха малка преднина преди реванша на "Анфийлд". Момчетата на Домингош поведоха след първата си по-опасна атака в мача. Тогава Мосоро беше намерен в наказателното поле и беше фаулиран от Сотирис Кирякос. Гъркът закъсня да се намеси и фаулира Мосоро. Съдията не се поколеба да даде дузпа. Зад топката застана Алан, който беше безпощаден и откри резултата. Домакините продължиха да играят по-смислено и имаха още един прекрасен шанс да отбележат. В 38-ата минута левият бранител Силвио тресна горната греда с шут извън наказателното поле, но Рейна имаше късмет и топката не се озова в мрежата му. През това полувреме мърсисайдци така и не успяха да създадат сериозна опасност пред вратаря на Брага Артур. След почивката английският гранд имаше по-добри възможности, особено след влизането на новото попълнение Анди Керъл. Той влезе като смяна и направи дебюта си в Европа. Играчи на Ливърпул на два пъти претендираха и за дузпи, но съдията не отсъди такива срещу Дирк Каут и Джо Коул. Анди Керъл пък имаше възможност да отбележи малко след влизането си, но след рикошет топката излезе в корнер. Много добра възможност се откри пред Дирк Каут в 68-ата минута. Тогава той получи пас от Раул Мейрелеш, овладя трудната топка и стреля опасно към Артур, но той изби в корнер. До края натискът на англичаните не се увенча с успех. Домакините от Брага разчитаха на контраатаки и също имаха шансове, но не се възползваха от тях. Така португалците отиват на "Анфийлд" с минимална преднина. Брага продължи серията си от успехи над британски тимове този сезон. Преди това на техния стадион глава преклониха Селтик след поражение с 0:3 и Арсенал, който загуби с 0:2. Sportni.bg