Световната номер 1 в тениса Каролина Вознячки победи испанката Мария Хосе Мартинес Санчес с 6-1, 6-3 за час и 11 минути и се класира за четвъртия кръг на силния турнир в Индиън Уелс с награден фонд 4,5 милиона долара. Датчанката бе загубила всички три предишни срещи срещу тази съперничка, но бе повече от убедителна в снощния мач. "Тя е различен играч. Не можеш да влезеш в ритъм срещу нея. За мен бе важно да се движа добре, да вкарвам възможно най-много ретури в корта и да я държа на основната линия", каза Вознячки след двубоя. В следващия кръг тя ще се изправи срещу рускинята Алиса Клейбанова, която отстрани Флавия Пенета с 6-3, 6-4. Друга рускиня - Мария Шарапова загуби откриващия си сервис гейм в мача си срещу Араван Резаи, но след това показа страхотен тенис и постигна победа с 6-2, 6-2. "Започнах сякаш не съм си изпила кафето, или нещо подобно. Това беше разочароващо, но след това заиграх по-добре", сподели Шарапова след победата. В четвърти кръг тя ще срещна своята сънародничка Динара Сафина, която поднесе изненадата на деня, побеждавайки четвъртата в света Саманта Стоусър със 7-6(2), 6-4 за час и 56 минути. Останалите резултати: Радванска - Кириленко 6-0, 2-6, 7-5; Азарьонка - Радванска 7-6(3), 6-3; Петрова - Макхейл 3-6, 6-4, 6-2; Пен - Храдечка 6-3, 4-6, 7-5. /БГНЕС