а България, след като в 120-минутен мач победи Литекс с 2:1. Почти през цялото време ловчанлии владееха инициативата и имаха повече опасни положения, но по-опитния и по-обигран тим на шампионите се възползва максимално от грубите грешки в защитата на "оранжевите" и достигна до победата във финалния мач. Така Левски спечели втората си Суперкупа в историята си и прибави 50 хиляди лева в клубната си сметка. Така, след като спечелиха титлата и купата у нас, "сините" направиха требъл. Футболистите на Литекс започнаха по-активно мача и още в първата минута Сандриньо се оказа на стрелкова позиция, но ударът му бе спасен от Георги Петков. Вратарят на Левски отново бе герой секунди след това, отразявайки изстрел на Ивелин Попов. Левски поведоха при първата си по-сериозна атака в 13-та минута, когато след центриране от корнер Седрик Бардон се оказа непокрит в наказателното поле и след грешка на Бето заби кълбото в мрежата на Тодоров, който също можеше да се намеси по-добре. Играта продължи равностойно и с повече борба в средата на терена. В 27-та минута пред Литекс се отвори нова възможност за гол, но в опита си да прехвърли Петков Ивелин Попов не уцели вратата, останал сам срещу нея. Втората част започна по начина, по който завърши първата. Играта бе съсредоточена в средата на терена, а реалните положения за гол пред двамата вратари липсваха. Все пак като че ли играчите на Левски бяха с една идея по-активни и малко по-често поглеждаха към вратата на Тодор Тодоров. Влезлият като резерва за Литекс Крум Бибишков можеше да изравни резултата в 73-та минута, но останал сам срещу Петков, би право в ръцете му. Секунди преди края на двуминутното продължение, което назначи арбитърът Христо Ристосков, Литекс достигна до равенството. Центриране в наказателното поле на Левски бе подценено от "синята" защита, Бибишков отправи не много силен удар към вратата на Георги Петков, но бразилецът Бето докосна топката и тя влезе в мрежата. Единственото положение в първите 15 допълнителни минути беше за Литекс. В 94-та минута Крум Бибишков изпревари защитник на Левски при едно центираране и отправи опасен удар с глава. За жалост на Литекс и за радост на Левски топката премина на около половин метър от дясната греда на Георги Петков. В 96-та минута след поредица от неспортсменски нарушения от страна и на двата отбора се заформи типичното за нашия футбол меле, в което обаче главните виновници Димитър Телкийски и Томе не бяха изгонени. В 109-та минута дълъг пас към Екундайо Джайеоба свари неподготвена защитата на Литекс и нигериецът прокара топката покрай вратаря на Литекс Тодор Тодоров. Така резултатът стана 2:1 за "сините", а за ловчанлии оставаха 10 минути на надеждата, че отново ще достигнат до равеството и ще докарат мача до дузпи. В 117-та минута Георги Петков окончателно се превърна в играч на мача след като се разтегна максимално и изби коварен удар на Бето с глава.