Настоящият носител на трофея от Шампионската лига Интер продължи успешно със защитата на отличието, след като победи Байерн Мюнхен с 3:2 като гост и изхвърли немския шампион от турнира с общ резултат 3:3 и повече отбелязани голове на чужд терен. "Баварците" спечелиха първата среща в Милано с 1:0 и бяха твърди фаворити за класиране в четвъртфиналната фаза. Тимът на Интер обаче имаше нужда само от три минути, за да заличи този пасив, след като Самуел Ето'о се възползва от добър извеждащ пас на Горан Пандев. До края на първото полувреме футболистите на Байерн наложиха страхотен натиск и положенията пред вратата на Сезар се редуваха през няколко минути. Голмайсторът на немския отбор Марио Гомес изравни в 21-та минута след неубедителна намеса на Сезар след шут на Робен. Само 10 минути по-късно Байерн вече водеше, като този път голмайстор бе Томас Мюлер. До края на полувремето Франк Рибери пропусна да се разпише сам срещу вратаря, а Мюлер уцели гредата. По всичко изглеждаше, че Байерн е сигурен четвъртфиналист, но отборът на Интер успя да се върне в двубоя. В 62-та минута Уесли Снайдер изравни резултата с прецизен изстрел от далечно разстояние. "Нерадзурите" изпуснаха няколко добри положения, но две минути преди края успяха да отбележат безценен гол. Негов автор бе Горан Пандев, който се възползва от добър пас на Ето'о. По този начин отборът на Интер отново победи Байерн, както го стори на финала на миналогодишното издание на турнира. /БГНЕС