Отборът на Манчестър Юнайтед победи Олимпик Марсилия с 2:1 като домакин в мач-реванш от осминафиналите на Шампионската лига и се класира за следващата фаза на турнира. Българският нападател Димитър Бербатов отново остана на резервната скамейка и не се появи в игра за своя тим. Неговият заместник Хавиер Ернандес обаче се представи отлично за пореден път и отбеляза и двата гола за "червените дяволи". Още в петата минута Уейн Рууни и Райън Гигс комбинираха, след което английският нападател изведе партньора си в атака и Чичарито се разписа на празна врата. До края на първото полувреме и двата отбора имаха по две положения, но не успяха да вкарат. Втората част бе равностойна без сериозни опасности пред двете врати. В 75-та минута Валенсия намери Гигс в наказателното поле, който подаде на непокрития Ернандес и младият мексиканец отбеляза втория си гол в мача. Двубоят изглеждаше приключил, но тимът на Марсилия се върна в него осем минути преди края, когато Уесли Браун си отбеляза автогол след центриране от корнер. Футболистите на Юнайтед обаче не се притесниха от този факт и не позволиха на съперника си да създаде опасност до края на мача. "Червените дяволи" спечелиха с общ резултат 2:1 и се класираха за пета поредна година на четвъртфиналите в Шампионската лига. /БГНЕС