В 1/8-финална среща-реванш отборът на Реал Мадрид победи Лион с класическото 3:0 и се класира за първи път след шест години на 1/4-финал в Шампионската лига. Първата среща между двата състава завърши 1:1 и така с общ резултат 4:1 "белия балет" е сред осемте най-добри европейски отбора. Срещата започна с натиск на домакините, но той се оказа безплоден. Още в 4-ата минута Марсело пробва рефлекса на Льорис. Гостите създадоха първата си опасност пред вратата на Касияс едва в 22-ата минута. Сисоко намери Делгадо, но ударът на футболиста на Лион беше отразен от стража на испанците в корнер. Пет минути по-късно Роналдо изстреля снаряд към Льорис, но френският вратар изби в ъглов удар. Стигна се и до закономерното - Реал Мадрид да отбележи. Направилият силен мач Марсело преодоля двама души от отбраната на Лион и препарира безпомощния Льорис в 37-ата минута на срещата. Асистенцията беше на Кристиано Роналдо. Четири минути по-късно Бензема от точката на дузпата пробва рефлекса на френския вратар. В последната минута на първото полувреме Бензема порази вратата на Лион, но голът беше отменен поради маркирана засада. Доминацията на Реал Мадрид продължи и през второто полувреме. В 66-ата минута Карим Бензема направи резултата 2:0 след досадна грешка на френската отбрана. Две минути по-късно отново Бензема имаше възможност да реализира попадение, но този път шутира над вратата. Гостите успяха да отвърнат с удар на влезлия като смяна Гоми едва в 72-ата минута. В 76-ата минута Месут Йозил намери в чудесна позиция Анхел ди Мария и той спечели двубоя с Льорис, правейки резултата 3:0. В 83-ата минута попадение на Карим Бензема беше отменено поради засада. До края на срещата нови голове не паднаха и Реал спечели заслужено срещата с Лион. Sportni.bg