Шампионите от Лукойл Академик продължават без загуба в Националната Баскетболна Лига, след като се наложиха при визитата си на Рилски спортист (Самоков) с 93:85 в първи мач от XXI кръг.Студентитеконтролираха напълно събитията на терена. Най-резултатен за гостите от Правец беше Доминик Джеймс с 18 точки, а Травис Питърсън и Девин Грийн приключиха с по 16 и 13. Задомакините Иван Лилов наниза 23 точки, а Димитър Караджовски се отчете с 22. Домакините започнаха по-добре и поведоха с 4 точки, но гостите бързо се съвзеха и обърнахарезултата в своя полза. До края на частта авансът на Лукойл Академик стигна 12 точки. Разликата не падна под 10 точки и до почивката. С подновяването на игратастудентитенанесоха своя удар и дръпнаха с 20 точки, с което на практика си осигуриха до голяма част крайния успех. В последната част силите на играчите на Рилски спортист стигнаха само за намаляване на изоставането. /БГНЕС