Българският нападател на Манчестър Юнайтед Димитър Бербатов отбеляза единственото попадение, с което "червените дяволи" спечелиха изключително важна домакинска победа с 1:0 срещу тима на Болтън Уондърърс. Бербатов, който започна мача от резервната скамейка, се появи на полувремето на мястото на мексиканския нападател на домакините Хавиер Ернандес. Българското крило на Болтън Мартин Петров пък започна срещата като титуляр и изкара пълни 90 минути на стадион "Олд Трафорд". Ситуацията за лидера във Висшата лига не бе никак добра, тъй като в 76-та минута Джони Еванс бе изгонен с директен червен картон. Бербатов пък отбеляза своя гол номер 20 от началото на сезона във Висшата лига в 88-та минута, с което донесе важния успех и трите точки за Юнайтед. Луиш Нани стреля силно от границата на наказателното поле, Юси Яскелайнен изби, а дебнещият Бербатов успя да прати топката в мрежата на Уондърърс. Тимът на Арсенал пък направи 2:2 при гостуването на Уест Бромич Албиън и по този начин, Манчестър Юнайтед поведе с пет точки на основния си съперник за титлата през този сезон. "Червените дяволи" са с актив 63 точки, а "артилеристите" са с 58 точки. Ето и всички резултати от изиграните днес мачове във Висшата лига: Астън Вила - Уулвс 0:1, Блекбърн - Блекпул 2:2, Манчестър Юнайтед - Болтън 1:0, Стоук - Нюкасъл 4:0, Уест Бромич - Арсенал 2:2, Уигън - Бирмингам 2:1. /БГНЕС