Отборът на Левски, който почти сигурно ще спечели служебна победа с 3:0 над Калиакра, стигна до успеха и в организираната контрола между двата тима, надделявайки с 1:0, предаде кореспондентът на БГНЕС в региона. Отборът на Калиакра заплаши, че официален мач в Каварна няма да има, ако БФС не смени наряда на рефера Ивайло Стоянов за мача Черно море - ЦСКА. Каварненци имаха претенции към въпросния съдия след двубоя със Славия. Желанието на Калиакра обаче не бе удовлетворено и макар, че двата отбора излязоха да загряват на терена, стана ясно, че официален мач няма да има поради липсата на линейка и медицински лист. Вместо това, двата тима се договориха за контрола, която да компенсира феновете, дошли на стадиона. Приятелската среща обаче не приличаше по нищо на футболен мач. В 7-та минута Филипов пропусна отлична възможност след страхотно спасяване на Илиев. Левски обаче даде ценна жертва в контролата, след като Даниел Димов стъпи накриво и се контузи, което наложи смяната му със Сержиньо Грийн. След неособени интересни минути през първото полувреме, началото на втората част бе по-обещаващо - още в 46-та минута Исмаил Иса откри резултата след удар с глава. Резултатът се запази същия и до края на двубоя след нов спад в играта. /БГНЕС