Отборът на Интер се възползва от грешката на лидера в Серия А Милан, който вчера загуби гостуването си на Палермо с 0:1, и победи Лече с 1:0 като домакин, за да се доближи на две точки от "росонерите". Единственото попадение за шампионите отбеляза Джампаоло Пацини в 52-та минута, когато нападателят преодоля вратаря на гостите Розати с добър изстрел по земя. "Нерадзурите" имат вече 60 точки и изостават само на две от лидера Милан. Тимът на Наполи също ще има възможност да се доближи до върха, ако в късния мач тази вечер победи Каляри у дома. Удинезе взе домакинството си на Катания с 2:0, като попаденията отбеляза Гьокхан Инлер в 22-та и Антонио ди Натале от дузпа в 74-та минута. Отборът на Парма спечели много важни три точки в борбата за оцеляване, след като победи Сампдория като гост с 1:0. Българският нападател Валери Божинов остана на резервната скамейка през всички 90 минути на двубоя. Ювентус победи Бреша с 2:1 като домакин, благодарение на победен гол на капитана на "бианконерите" Алесандро дел Пиеро в 68-та минута. Милош Красич бе извел Юве напред в 23-та минута, преди Едер да изравни три минути преди почивката. Останалите резултати: Бари - Киево 1:2, Болоня - Дженоа 1:1. /БГНЕС