Нападателят на Барселона Давид Вия стана голмайстор номер едно в историята на испанския национален отбор, след като отбеляза двете попадения, с които световните шампиони спечелиха с 2:1 европейската квалификация у дома срещу Чехия. Ярослав Плашил смълча феновете на "ла фурия роха" в 29-та минута, когато изненада неприятно стража на домакините Икер Касияс. Вия обаче успя да изравни на 1:1 в 69-та минута, а четири минути по-късно не сгреши от бялата точка, след като Андрес Иниеста бе съборен в наказателното поле на Петер Чех. Голмайсторът на Барселона вече има 46 гола за световните и европейски шампиони, с което изпревари бившата звезда на Реал Мадрид Раул Гонзалес, който има с две попадения по-малко. Победата за тима на Висенте Дел Боске донесе на испанския тим четвърти пореден успех в четири мача и пълен актив от 12 точки. Иберийците продължават да оглавяват класирането в Група "I", а във вторник гостуват на Литва в Каунас. /БГНЕС