Отборът на Англия стигна до лесна победа с 2:0 като гост на Уелс, за да излезе начело в квалификационна група "G" за Евро 2012, в която се намира и България. Битката между двете британски нации започна във вихрено темпо и с много борба по терена. Още в 7-та минута резултатът бе открит, след като Джеймс Колинс фаулира за дузпа Ашли Йънг, а Франк Лампард не сгреши от бялата точка. Англичаните продължиха да натискат и скоро падна и второто попадение. В 14-та минута Дарън Бент направи 2:0 след добра асистенция на съотборника си и в Астън Вила Ашли Йънг. Оттук до края обаче темпото на терена падна, като англичаните предпочетоха да запазят силите си, докато Уелс, без контузения Гарет Бейл, трудно създаваше опасни положения. С този успех Англия измести първия в група "G" Черна гора. И двата тима вече имат по четири мача и по 10 точки, но показателите на англичаните са по-добри. Веднага след това започна и другият двубой в тази група - България - Швейцария на стадион "Васил Левски". В мач от група "В", Армения и Русия завършиха 0:0. Руснаците продължават да са лидер в групата с 10 точки, докато арменците излязоха втори с 8. /БГНЕС