Отборите на България и Швейцария завършиха 0:0 в мач от квалификационна група "А" за Евро 2012, с което значително намалиха шансовете си да се класират за финалите в Полша и Украйна, предаде репортер на БГНЕС. И двата тима търсеха задължителен успех преди двубоя на стадион "Васил Левски", за да запазят надеждите си за продължаване. Мачът ще се запомни и със 100-ното участие за България на капитана Стилиян Петров. Иначе срещата започна добре за "лъвовете" и като цяло домакините бяха по-опасният тим за всичките 90 минути. Още в 1-та минута Попов от трудна позиция стреля на половин метър от страничната греда. В 29-та минута дойде най-доброто положение досега в срещата за българите. Макриев получи пас от Попов отляво и центрира към Стилиян Петров, но ударът на халфа от въздуха не бе точен. Швейцарците отвърнаха моментално. В 30-та минута Щрелер свали една висока топка в наказателното поле за Фрай, а последният, също с глава, стреля в тялото на Ники Михайлов. В началото на второто полувреме Генков смени Макриев, което даде нов импулс на играта ни. В 54-та минута хубав удар с глава на Манолев пък мина покрай вратата на гостите. Фрай, също с глава, затрудни Михайлов, на когото му се наложи да избива. В 65-та минута след нова много добра комбинация, Спас Делев финтира двама защитници и стреля, но ударът му бе спасен от Вьолфли. В крайна сметка, въпреки доминацията си през по-голямата част на двубоя, България не успя да вкара гол и срещата завърши 0:0. Със спечелената една точка, и Швейцария, и България имат само по четири и заемат съответно четвъртото и петото място в групата. По-рано днес Англия пък победи с 2:0, за да остави домакините без спечелена точка и да измести от върха в групата Черна гора. И черногорците, и островитяните са с по 10 точки, но "трите лъва" са с по-добри показатели. /БГНЕС