"Българският" Тренто с Матей Казийски и Цветан Соколов в състава си постигна уникален успех и се изкачи за трети пореден път на върха на Европа! В драматичен финален сблъсък от волейболната Шампионска лига момчетата на Радостин Стойчев победиха руския гранд Зенит Казан с 3:1 (25:17, 20:25, 25:23, 25:20) гейма и се изравниха с тимовете на руския ЦСКА (Москва) и италианския Модена, които също имат по три последователни титли в най-престижната клубна надпревара на Стария континент. Българският национал Матей Казийски започна като титуляр в състава на Трентино БетКлик и стана топреализатор на двубоя с 18 точки. Неговият съотборник Цветан Соколов се появи в игра като резерва и отбеляза 2 точки. В състава на Зенит, шампион на Европа за 2008 година, най-резултатен бе Максим Михайлов с 16 точки. Американците Лой Бол и Уилям Приди пък имат основен принос за силното представяне на руския отбор в Шампионската лига през настоящия сезон. Началото на двубоя бе повече от ударно за момчетата на Радостин Стойчев. Атаките на Казийски, Ян Щокр и Османи Хуанторена оставиха напълно безпомощни звездите от руския гранд Зенит, с което трентинци поведоха с убедителното 8:3. До втората техническа пауза разликата скочи още повече до 16:7, като домакините умело разнообразяваха играта и чрез Бирарели през центъра. Наставникът на гостите Владимир Алекно опита да промени играта на своите възпитаници, но това така и не се случи и след 20:10 италианците не срещнаха никаква трудности и затвориха гейма с 25:17 за 26 минути. Ролите във втората част се размениха и догонващият тим бе този на домакините. Основен коз за руснаците в тази част се оказа опитният Сергей Тетюхин, който направи поредица от точки в началото и в самия край на гейма. Първото техническо прекъсване дойде само с точка преднина за възпитаниците на Алекно, но постепенно разликата се увеличи. След 16:13 гостите дръпнаха с 22:18 и затвориха частта с 25:20, с което изравниха геймовете в мача. Третият гейм бе изключително драматичен и предложи най-равностойна игра от двете страни на мрежата. Световният и европейски шампион отново бе в ролята на догонващ - 18:20, но благодарение на блестящите изяви на Османи Хуанторена в атака и на начален удар, домакините успяха да настигнат своя съперник и дори да поведат с 24:23. Така настоящите шампиони успяха да вземат гейма с 25:23 след блок-аут на Казийски и да поведат с 2:1. В четвъртата част в игра за домакините влезе и другият български представител - Цветан Соколов. След равенство в средата на гейма се стигна до 14:11 в полза на Тренто, а Матей Казийски изригна с мощните си атаки и задържа преднината на своя тим и на втората техническа пауза за 16:14. Преднината на "жълто-сините" нарасна до 20:16 след мощна атака на Цецо Соколов и страхотна блокада на Емануеле Бирарели. Разликата се запази до 23:19 след нова блокада на Бирарели. В крайна сметка шампионите защитиха титлата си след 25:20 след сервис в аут на Максим Михайлов и 3:1. Така за радост на тифозите, изпълнили до краен предел зала "Пала Онда" в Болцано, Италия, в лицето на Тренто, се изкачи за трети пореден път на европейския волейболен връх! Така победителите заеха седмо място във вечната ранглиста на турнира на клубните шампиони на Стария континент. В мача за третото място Динамо Москва победи полския Ястжембски Венгел с 3:1 гейма.