България победи Кипър с минималното 1:0 в контролна среща играна в Ларнака. Победното попадение вкара Мартин Петров в 35-ата минута след асистенция на Цветан Генков. В началните минути домакините опитаха да натиснат нашите футболисти, а още в 5-ата минута центриране на Ефрем в наказателното поле на позволи на Бандаловски да избие топката с глава току пред Александру. След пет минути Янев центрира в наказателното поле на Кипър, но Генков пропусна да затрудни вратаря на домакините. В 19-ата минута топката влезе във вратата на Стоянов, но съдийската бригада отмени попадението поради засада. В следващите минути българите контролираха събитията на терена и успяха да се оттеглят с гол аванс. Още в началните минути на втората част Мартин Петров стреля опасно, но Йоргалидис улови кълбото. Домакините направиха четири промени на почивката, но това сякаш не успя да освежи играта на момчетата на селекционера Ангелос Анастасиадис. Все пак в 63-ата минута Митидис се озова на голова позиция, но Стоянов спаси. Домакините често си служеха с непозволени средства и Янев беше потърпевш на няколко пъти, но съдията не показа дори жълт картон на нарушаваците правилата кипърски футболисти. В 73-ата минута на срещата Петър Занев стреля отдалеч, но кълбото мина над вратата на Йоргалидис. Пет минути по-късно Цветан Генков получи пас от Стилиян Петров, стреля към вратата на домакините, но Хараламбус успя да играе с кълбото и да предотврати опасността. До края на срещата имаше още няколко опасности пред вратата на кипърския страж, но до нов гол за "лъвовете" така и не се стигна. Контролна среща по футбол между националните отбори на Кипър и България: Кипър - България 0:1 Голмайстор: 0:1 Мартин Петров 35 стадион "Антонис Пападопулос", 2500 зрители главен съдия: Марко Бордж (Малта) жълт картон: Андреас Аврам (Кипър) състави: Кипър: Антонис Йоргалидис, Мариос Илия, Александрос Гарпоцис, Илияс Хараламбус, Синиша Добрашинович, Джейсън Деметриу, Маринос Сацияс, Кириякос Павлу, Йоргос Ефрем, Нектариус Александру, Несторас Митидис (46-Андреас Аврам, Константинос Хараламбидис, Йоргос Меркис, Хрисостомос Михаел, Константинос Макридис, Деметрис Христофи) България: Владислав Стоянов, Иван Бандаловски, Костадин Стоянов, Иван Иванов, Петър Занев, Владимир Гаджев, Стилиян Петров, Станислав Манолев (64-Николай Димитров), Христо Янев, Мартин Петров (90-Спас Делев), Цветан Генков. Sportni.bg