Първият двубой от 28-и кръг на Бундеслигата между отборите на Санкт Паули и Шалке 04 бе прекратен минута преди края, след като страничният съдия бе уцелен в главата с пластмасова чаша с бира, хвърлена от трибуните. Гостите от Гелзенкирхен водеха с 2:0 срещу тим от девет футболисти на Санкт Паули, когато в 89-ата минута реферът Торстен Шифнер бе ударен и се строполи на терена. След консултация между официалните лица бе решено мачът да бъде прекратен. "Съдията взе правилно решение, тъй като такова поведение няма никакво място на футболния терен. Това е катастрофа за клуба", коментира треньорът на Санкт Паули Холгер Станиславски. Шалке беше на път да запише десета победа за сезона преди инцидента, след като си бе осигурил преднина с голове на испанския нападател Раул (26') и немския халф Юлиан Дрекслер (66'). През второто полувреме двама играчи на Санкт Паули получиха червени картони, а сега клубът е заплашен от сериозна глоба, както и да играе пред празни трибуни. /БГНЕС