Манчестър Юнайтед направи впечатляващ обрат и победи с 4:2 Уест Хем в двубой от 31-я кръг на английската Висша лига, игран на стадион "Ъптън Парк" в Лондон. Домакините поведоха с два гола от дузпи в 11-та и 24-та минута, но през второто полувреме играчите на сър Алекс Фъргюсън взеха изцяло инициативата и постигнаха пълен обрат. В герой за "червените дяволи" се превърна Уейн Рууни, който отбеляза хеттрик. Четвъртото попадение в мача бе дело на Хавиер Ернандес. Българският нападател Димитър Бербатов влезе в игра в 64-та минута, но не успя да се разпише за своя тим. Мачът започна ужасно за "червените дяволи", които изоставаха с два гола още до 25-та минута. И двете попадения бяха дело на полузащитника на "чуковете" Марк Ноубъл от дузпи. В 11-та минута Патрис Евра игра с ръка в наказателното поле и реферът Лий Мейсън не се поколеба да посочи бялата точка, а 15 минути по-късно Видич фаулира Карлтън Коул и домакините получиха право да изпълнят втора дузпа. Малко по-късно Видич извърши нарушение срещу Коул като последен в отбраната, но Мейсън му показа само жълт картон. На полувремето сър Алекс Фъргюсън изкара Патрис Евра и вкара на негово място Хавиер Ернандес. Мексиканецът раздвижи играта на гостите, но те не успяваха да стигнат до чисто голово положение. Неманя Видич още веднъж се измъкна от червения картон, след като извърши грубо нарушение отзад срещу противников играч. Мачът изглеждаше загубен за Юнайтед, но в този момент Уейн Рууни се нагърби с отговорността и обърна резултата. В 65-та минута той вкара красиво попадение от пряк свободен удар, след осем минути се разписа след прекрасно отиграване на границата на наказателното поле, а още шест по-късно завърши обрата от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Матю Ъпсън. Бербатов се включи много добре в двубоя, като започна да задържа топката и да създава възможности за своите съотборници. В 84-та минута той изведе Гигс отляво, който центрира към Чичарито и нападателят не сбърка от близко разстояние. Двубоят завърши при резултат 4:2 и по този начин Юнайтед си осигури преднина от осем точки на върха на класирането, преди Арсенал да изиграе домакинския си мач с Блекбърн тази вечер. Sportni.bg