Литекс продължава уверения си ход към защита на титлата. Ловчанлии надделяха над бойкия тим на Академик с 3:0 в София и се утвърдиха на върха на класирането. Автогол на Петър Кюмюрджиев даде аванс на "оранжевите" точно преди почивката. Светльо Тодоров удвои малко след влизането си в игра в 58-ата минута, а младият Георги Миланов оформи крайното 3:0 десет минути преди края. Въпреки убедителния резултат в полза на Литекс, Академик не се даде толкова лесно. "Студентите" удържаха лидера почти цяло първо полувреме и дори създадоха няколко опасности пред вратаря Винисиус. В самото начало Кирил Димчев и Любен Николов имаха хубави шансове пред вратата на бразилеца, но ги пропиляха. Най-добрият шанс се откри пред Петър Кюмюрджиев в 22-ата минута, когато останал сам срещу Винисиус не успя да го преодолее. След тази ситуация Литекс се активизира и от своя страна стигна до шансове пред вратата на Академик. Джерманович и Христо Янев обаче бяха неточни. Така се стигна до последната минута на полувремето, когато ловчанлии стигнаха до преднина след доста куриозна ситуация. Том центрира прострелно, вратарят Борислав Стоянов не се намеси добре и Петър Кюмюрджиев опита да изчисти с глава. Топката обаче се удари в напречната греда и влезе в собствената му врата. Това сякаш пречупи домакините, които през втората част така и не успяха да стигнат до сериозна опасност пред Винисиус. За сметка на това обаче Литекс започна да атакува още по-напористо в търсене на гола, който да реши мача. Той падна в 58-ата минута, когато Светльо Тодоров се разписа с глава при първото си докосване в мача. Той влезе като смяна на неубедителния Деян Джерманович. До края имаше време за още един гол на гостите. Той падна в 80-ата минута, след като Момчил Цветанов центрира към Светльо Тодоров, нападателят пропусна, топката се озова у Георги Миланов, чийто мощен шут не остави шансове на вратаря Стоянов. Така след този мач Литекс вече има 52 точки и се чувства още по-комфортно на върха. Ловчанлии имат 11 повече от Левски, но "сините" играят с Видима-Раковски по-късно днес. Академик пък остана изключително близко до зоната на изпадащите със своите 17 точки. Спортни.бг