Милан победи Интер с класическото 3:0 в дербито на 31-вия кръг на италианската Серия А. Алешандре Пато вкара първите два гола, а третият бе на Антонио Касано. Интер пък изигра 36 минути с човек по-малко, след като Кристиано Киву беше изгонен за червен картон. "Росонерите" се намират на първа позиция във временното класиране и вече имат пет точки преднина от градския си съперник. До края на шампионата остават едва седем кръга. Натискът на Милан започна още с първия съдийски сигнал. Само минута след него резултатът вече беше 1:0. Робиньо бе изведен в наказателното поле и се наложи Жулио Сезар да го пресрещне. Топката обаче се удари в тялото му и след рикошета попадна в краката не Алешандре Пато. Той от своя страна без проблем вкара в опразнената врата. След гола червено-черните продължиха да бъдат по-активните на терена. В 9-та минута след удар на Кларънс Зеедорф топката срещна ръката на Майкон в наказателното поле, но главният рефер Рицоли не отсъди дузпа. Първият удар по посока на противниковата врата Интер отправиха чак в 15-та минута от пряк свободен удар. В следващите минути последваха още две по-опасни положения пред вратата на Масимо Абиати, които обаче не промениха по никакъв начин резултата. Междувременно футболистите на Милан също "не спяха" и се разминаха на два пъти от второто попадение. В 24-та минута Пато стреля, но топката премина на сантиметри от целта, а 12 минути по-късно Марк ван Бомел стреля от разстояние, но след рикошет в крак на защитник, коженото кълбо срещна напречната греда. В 43-та минута Самуел Ето`о пропусна най-доброто положение за Интер. Естебан Камбиасо свали с глава, но камерунецът от близо не успя да уцели вратата. Втората част започна по подобие на първата, що се касае до темпото и съотношението на силите. Така се стигна до 54-та минута, когато Пато успя да се откъсне зад противниковите защитници, но бе спънат в гръб от Кристиан Киву. Тогава той получи и директен червен картон. В 61-та минута Игнацио Абате стреля по посока на вратата, но топката се насочи към намиращия се в близост Пато. Той съумя да отиграе с глава и вкара за втори път във вратата на "нерадзурите". Последваха тежки минути за Интер и много работа за Жулио Сезар. Малко преди края на редовното време Антонио Касано бе съборен в наказателното поле и този път главният съдия даде дузпа. Самият Касано застана зад бялата точка и не сгреши, оформяйки крайното 3:0. Малко след това пък отново той си изпроси и червен картон, като по този начин и двата отбора завършиха мача с по десет играчи на терена. Спортни.бг