Мечтите на Локомотив София за място в Лига Европа през следващия сезон малко по малко се изпаряват. "Железничарите" загубиха с 0:1 гостуването си на Берое и изостанаха на четири точки от третия ЦСКА. При това поражението им дойде по най-болезнения възможен начин. Защитникът им Йордан Върбанов си отбеляза нелеп автогол в 88-ата минута и закопа отбора си. Първото полувреме беше доста скучно и не предложи много емоции на зрителите. Битката се водеше предимно в центъра, а грешките преобладаваха. Интересните ситуации бяха твърде малко, но никоя от тях не се превърна в реална голова опасност. Картината се промени през втората част. Тогава и двата отбора се активизираха, а гостите сякаш имаха по-чистите ситуации. При една от тях Джамал Джонсън можеше да им даде преднина след грешка на вратаря Теодор Скорчев, но игра с ръка и не се възползва от възможността. Евгени Йорданов и Владислав Ямуков пропиляха най-добрите шансове за старозагорци и по всичко личеше, че мачът ще завърши при нулево равенство. Така се стигна до ситуацията в 88-ата минута и нелепия автогол на Йордан Върбанов. Ямуков центрира в наказателното поле и въпреки че беше необезпокояван, защитникът на "железничарите" отигра топката по най-левашкия начин, пращайки я в собствената мрежа. Това попари гостите и до края те не сътвориха нищо опасно, допускайки поредната си загуба. Те вече са на четири точки от третия ЦСКА и ще стискат палци до финала за Купата на България да стигнат отбори, осигурили си вече квоти за Лига Европа. Това ще отвори излаз и за четвъртия в класирането към Европа, а битката ще се нажежи още повече. В нея вече се включи и Берое, който има 32 точки, само с две по-малко от "червено-черните". Спортни.бг