Шалке 04 срази настоящия шампион Интер с 5:2 като гост, а Реал Мадрид попиля у дома Тотнъм с 4:0 в първите два мача от четвъртфиналите на Шампионската лига. "Нерадзурите" показаха, че традицията шампиона в най-комерсиалния европейски клубен турнир да не успява да защити трофея си най-вероятно ще се запази и този сезон, след като претърпя унизителна домакинска загуба с 2:5 от германския Шалке 04 в първия мач между двата тима от Топ 8 на надпреварата. Головото шоу на "Сан Сиро" откри сръбският халф на домакините Деян Станкович, който се възползва от неразчетено излизане на Мануел Нойер. Германският национален страж излезе да парира една топката пред наказателното си поле, но за свое нещастие я прати на крака на сърбина, който от около 45 метра направи 1:0 за Интер още в 1-та минута. Гостите обаче изравниха в 17-та минута чрез Матип, след едно изпълнение на корнер. Диего Милито обаче върна Интер в играта за 2:1 в 34-та минута, след като Уесли Снайдер центрира топката към Камбиасо, който пък я даде с глава на нападателя и аржентинския национал не сгреши. Шалке не се предаде и Еду изравни на 2:2 в 40-та минута, преди Раул Гонзалес да увеличи на 2:3 в 53-та минута, след като отигра хладнокръвно извеждащо подаване на свой съотборник в наказателното поле на италианския шампион. Младият бранител на домакините Андреа Ранокия имаше нещастието да си вкара автогол в 57-та минута след центриране отдясно, а в 62-та минута главният рефер изгони Кристиан Киву за груб фаул. Момчетата на Ралф Рангник сложиха точка на спора с пети гол в 75-та минута, отново дело на Еду, а по този начин взеха ценна преднина преди реванша в Германия. В другата среща, която се игра днес, Реал Мадрид надви у дома Тотнъм с 4:0. Емануел Адебайор вкара с глава за 1:0 в 5-та минута, а в 15-та минута "шпорите" останаха с човек по-малко след втори жълт и червен картон на Питър Крауч. Играчите на Жозе Моуриньо се възползваха и Адебайор вкара втория си гол в мача в 57-та минута, отново с глава. Аржентинското крило на Реал Анхел Ди Мария направи 3:0 в 72-та минута след удар от границата на наказателното поле на лондончани, а Кристиано Роналдо оформи крайното 4:0 в 87-та минута. Утре вечер са останалите два четвъртфинала, като Барселона приема Шахтьор Донецк, а Челси - Манчестър Юнайтед. /БГНЕС