Манчестър Юнайтед взе важна преднина срещу Челси в най-сериозния сблъсък на четвъртфиналите в Шампионската лига. "Червените дяволи" победиха с 1:0 на "Стамфорд Бридж" и влизат като големия фаворит преди реванша. Единственото попадение отбеляза възвръщащият формата си нападател Уейн Рууни. Английският национал се разписа в 24-ата минута. Българската звезда на Юнайтед Димитър Бербатов започна мача на резервната скамейка. Той се появи на терена едва в 78-ата минута на мястото на Хавиер Ернандес. Двата отбора се хвърлиха здраво в битката още от самото начало. Те имаха шансове да отбележат попадения, но Фернандо Торес и Дидие Дрогба ги пропиляха за Челси, а Джи-Сун Парк и Антонио Валенсия не бяха точни за Юнайтед. Гостите се възползваха от възможността си в 24-ата минута. Тогава неостаряващият Райън Гигс овладя перфектно една топка на границите на наказателното поле, стигна почти до аутлинията и върна топката към непокрития Уейн Рууни. Нападателят стреля изключително прецизно и ударът му в долния десен ъгъл не остави никакви шансове на Петер Чех. Домакините се активизираха сериозно към края на полувремето. Преимуществото им се изрази обаче предимно в удари от далечна дистанция. Най-добрата ситуация за Челси беше точно преди почивката. Тогава топката рикошира от гредата след удар на Дидие Дрогба и попадна у непокрития Франк Лампард. Ударът на халфа от няколко метра обаче беше избит на голлинията от Патрис Евра. През втората част лондончани продължиха да задържат по-често топката и да натискат съперника си. Това доведе до няколко ситуации пред Едвин Ван дер Сар, но холандецът се справи с тях. В основата на повечето ситуации беше Дидие Дрогба, който или се пробваше да стреля, или подаваше към свои съотборници. Опитите му обаче не доведоха до успех. В същото време контрите на Юнайтед бяха доста опасни и при една от тях в 67-ата минута можеха да стигнат до втори гол, който окончателно да убие интригата. Тогава центриране към Хавиер Ернандес от десния фланг беше избито в последния момент от Петер Чех. Във финалните минути Челси хвърли всички усилия в атака. Най-големият пропуск беше на Фернандо Торес, чийто удар с глава беше избит в последния момент от Ван дер Сар. В даденото от съдията продължение лондончани имаха на два пъти претенции за дузпа, но съдията Ундиано Майенко от Испания не ги уважи. От Челси искаха дузпи за нарушения срещу Рамиреш и Торес, но такива не бяха дадени и така Юнайтед стигна до победата. Тя беше първа за "червените дяволи" на "Стамфорд Бридж" от 2002 г. Sportni.bg